10 oryginalnych hoteli butikowych w Paryżu

0 komentarzy |

W przypadku takich miast jak Paryż, przez które przewijają się miliony turystów, wszystkie formalności związane z podróżą trzeba zaplanować wcześniej – szczególnie kwestię zakwaterowania.  W mieście słynącym z szyku i elegancji, warto zastanowić się nad noclegiem w którymś z hoteli, który nie będzie tylko zwykłym, beznamiętnym miejscem odpoczynku, ale który stanowił będzie atrakcję w samą sobie. Poniżej wybór butikowych hoteli z bardzo różnych paryskich dzielnic, które polecam wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnego noclegu we francuskiej stolicy.

 

Le Pigalle Hotel

 

 

 

Dni swojej grzesznej reptuacji plac Pigalle ma już dawno za sobą. Okolicą słynąca niegdyś z kabaretów, peep-show, sex-shopów i wypożyczalni filmów porno zawładnęły sprowadzające się tu masowo… rodziny z dziećmi. Więcej tu turystów i muzyków (dzielnica to największe w Paryżu skupisku sklepów z instrumentami muzycznymi) niż przysłowiowych erotomanów w długich płaszczach.
Tym bardziej intrygujące wydaje się miejsce, które próbuje oddać klimat “dawnego Pigalle”. Pokoje w Hotelu Pigalle zostały przygotowane we współpracy z artystami z SoPi (z amerykańska: South of Pigalle): użyczone (często pieprzne) zdjęcia i obrazy prezentują codziennie życie okolicy, a zainstalowane w strategicznych miejscach neony przypominają te z bocznych uliczek dzielnicy. Obiekt dysponuje 40 pokojami – wszystkie urządzono w stylistyce nouvelle Athènes łączącej elementy vintage ze współczesnym designem. W każdym znajdują się historyczne przedmioty: książki, fotografie i inne klimatyczne bibeloty.

Serwowane pieczywo pochodzące z piekarni znajdującej się po sąsiedzku i wieczory w lobby, podczas których przygrywają lokalni DJ-e jeszcze mocniej podkreślają związek miejsca z okolicą.

Le Pigalle
9, Rue Frochot, 75009 Paryż
lepigalle.paris
+ 33(0)1 48 78 37 14
Cena pokój 2-osobowy: od 90€ za noc


 

Le Chat Noir Design Hotel

 

Tuż u stóp paryskiego Montmartre, niedaleko słynnej bazyliki Sacré Coeur w budynku, który niegdyś był siedzibą kabaretu Chat Noir znajduje się drugi z hoteli. Choć sam kabaret gromadzący bohemę Paryżu funkcjonował zaledwie kilkanaście lat, jego sława była tak wielka, że pod koniec XIX  wieku repliki pojawiły się w całej Europie. Symbolem kabaretu stał się czarny kot siedzący na pianinie – od niego zresztą wzięła się nazwa hotelu, a czarno-czerwoną kolorystykę elementów obiektu można odczytać jako inspirację klasycznym plakatem Chat Noir. Czterogwiazdkowy hotel ma do dyspozycji 38 pokoi – z niektórych z nich rozpościera sie widok na Wieżę Eiffla.

68, boulevard de Clichy, 75018 Paryż
+33(0)1 42 64 15 26
www.hotel-chatnoir-paris.com
Cena za pokój 2-osobowy: od ok. 100€ za noc


 

 

Nocleg w Wieży Eiffla

HomeAway-Eiffel-Tower-Apartment-Lounge-1200x801

Jedną z najciekawszych opcji kwaterunku w Paryżu tego lata był apartament znajdujący się w… Wieży Eiffla. Taka możliwość pojawiła się w związku z organizowanym we Francji turniejem piłkarskim EURO 2016. Projektant wieży – Gustave Eiffel – przez całe życie odmawiał marzycielom, którzy pragnęli spędzić choć jedną noc na wysokości – może dlatego, że sam umościł sobie gniazdko w wieży i nie chciał mieć żadnych wścibskich sąsiadów.
W przypadku wystroju czasowego apartamentu nie ma oczywiście mowy o żadnych gniazdkach – wszystko zrobiono z rozmachem: wnętrza zaprojektował znany francuski architekt Benoit Leleu, któremu za inspirację posłużył Georges Haussmann – paryski urbanista, dzięki któremu Paryż zyskał współczesny szyk. Dawną salę konferencyjną o powierzchni 600 metrów – z wykorzystaniem designerskich mebli Lago z Włoch – w zaledwie 40 godzin – przekształcono w przestrzeń z dwoma sypialniami, salonem i tarasem. Noclegu 50 metrów nad ziemią nie można było ot takie wykupić – szczęśliwcy zostali wyłonieni z konkursie organizowanym przez serwis rezerwacyjny HomeAway. Czas pokaże, czy apartament okazał się tylko artystycznym pop-up’em na czas mistrzostw, czy może w takiej samej lub odmienionej wersji pojawi się w ofertach hotelarzy.


 

Hôtel Gustave

 

 

 

Skoro nie ma możliwości spędzenia nocy w samej Wieży, może warto rozważyć alternatywy w jej sąsiedztwie?

Do głowy przychodzi mi Hotel Gustave. Nazwa obiektu nawiązuje oczywiście do mienia słynnego projektanta budowli, sam zaś hotel – pod względem wystroju – to hołd złożony francuskiej belle époque. NWŚ (= Najsłynniejsza Wieża Świata) i motywy związane z wystawą światową, w związku z którą postawiono Wieże, nie opuszczą gości ani na krok – w każdym pokoju znajdują się wielkoformatowe tapety z elementami budowli. W wystroju – dla kontrastu – dominują przytulne tapicerki i tapety; umeblowanie stanowią dostojne antyki. Paryski styl w najlepszej postaci.

34, Rue Viala, 75015 Paryż
+33(0)1 42 64 15 26 
Przekrój cenowy za pokój 2-osobowy bardzo rozpięty; najatrakcyjniej prezentują się oferty last-minute w aplikacji HotelTonight (od 313 zł)


Hôtel de JoBo

15510797_41_z

15510797_49_z

Patronką hotelu jest Józefina Bonaparte – z pochodzenia kreolka, pierwsza cesarzowa Francuzów, druga żona słynnego Napoleona, hodowczyni róż – dziś na Instagramie zapewne funkcjonowałaby pod nickiem JoBo.
Wnętrza obiektu będące odzwierciedleniem bogatej osobowości ambasadorki są ekstrawagancko wystawne – ciekawe, jak na wszechobecny róż i leopardzie cętki zareagowałyby zakonnice z mieszczącego się tu w XVII wieku klasztoru…

Ten oryginalny (choć to zdecydowanie mało precyzyjne określenie) obiekt oferuje gościom 24 pokoje – każdy z nich urządzony jest w odmiennym stylu: znajdzie tu coś dla siebie i fan buduarowych tapet, i wielbiciel barokowych luster. Hotel idealnie koresponduje z charakterem 4. dzielnicy. Le Marais jeszcze do niedawna zamieszkiwana głównie przez społeczność żydowską – dziś to  jeden z najmodniejszych rejonów Paryża: modne butiki sąsiadują tu z ekskluzywnymi galeriami sztuki, barami LGBT i  bistrami z hummusem.

 

10, rue d’Ormesson, 75004 Paryż
+33(0)1 42 64 15 26
http://www.hoteldejobo.paris
Przekrój cenowy za pokój 2-osobowy bardzo rozpięty; najatrakcyjniej prezentują się oferty last-minute w aplikacji HotelTonight (od 444 zł)


 

Hôtel Crayon

“Kredka” to najbardziej kolory hotel w Paryżu – niezwykłe pokoje urządzone w stylistyce pop-artu – choć z paryską nonszalancją – mieszczą się tuż przy samym Luwrze. Każdy z 26 pokoi wyposażono meble, którzy właściciele wynaleźli na pchlich targach.

 

25, rue du Bouloi, 75001 Paryż
+33 (0)1 42 36 54 19
http://hotelcrayon.com
Cena za pokój 2-osobowy: od ok. 86€ za noc


 

Hôtel Crayon Rouge

 

W okolicy działa także drugi hotel o podobnej charakterze – Crayon Rouge, którego pokoje, pod względem stylistyki nawiązują do… zmysłowości wina. Przejawia się to poprzez zastosowanie krzykliwych barw, kwiecistych tapet i aksamitnych tekstur. Nie brakuje też motywów owoców, kwiatów i egzotycznych przypraw.

 

42, rue Croix des Petits Champs, 75001 Paryż
+33 (0) 1 42 36 54 19
http://hotelcrayonrouge.com
Cena za pokój 2-osobowy: od ok. 140€ za nocHotel Design Sorbonne

Przekraczając granicę paryskiej Dzielnicy Łacińskiej należy przygotować się na mocne skondensowanie różnego rodzaju bodźców. Sorbona, Panteon i Ogrody Luksemburskie to oazy kultury paryskiej, restauracje z kuchnią z różnych zakątków świata to raj dla podniebienia, a hotele takie jak Design Sorbonne – uczta dla oka (i zmęczonych nóg). Wnętrza obiektu to hołd oddany l’art de vivre – każdy element wystroju został dobrany z drobiazgową starannością przez miłośnika stylistyki art deco, a wysoka kultura nie odstępuje gości na krok – i to dosłownie: na dywanach znajdują się cytaty pochodzący z największych dzieł literackich, zaś maci w pokojach czynią z nich osobiste centra rozrywki.

6 rue Victor Cousin, 75005 Paryż
+33 (0) 1 43 54 58 08
http://www.hotelsorbonne.com
Cena za pokój 2-osobowy: od ok. 90€ za noc


St Christopher’s Inn

Jedyny hostel na tej liście znalazł się tu dzięki swojej lokalizacji, jak i również niezwykłej popularności.
Pełne turystów z walizkami na kółkach okolice dworca Gare de Nord, choć nie należą do najpiękniejszych, dzięki choćby kościołowi Saint-Vincent-de-Paul i targowi Marché Saint-Quentin szczycą się typowo paryskim wdziękiem. Z drugiej strony, to rejony tradycyjnie zamieszkiwane przez społeczności z Indii,  Afryki i Turcji, co oznacza, że funkcjonuje tu mnóstwo etnicznych sklepów i lokali z kuchnią całego świata, które coraz częściej miejsca ustępują jednak kawiarniom i burgerowniom przeniesionym wprost z ulic nowojorskiego Williamsburga. Czyż to nie idealne miejsce na multikulturowy hostel?
Obiekt oferuje zarówno pokoje wieloosobowe, jak i prywatne – choć niewielkich rozmiarów. W tych pierwszych każde łóżko uposażone w gniazdka elektryczne i ładowarki USB oddzielone jest od pozostałych specjalnymi zasłonami oferującymi odrobinę prywatności. Do dyspozycji gości są też elektronicznie zamykane szafki.
W hostelu mieści się bar Belushi serwujący dania kuchni (a nie mówiłem!) amerykańskiej (czytaj: burgery i frytki), który jest niezmiennie popularny wśród gości nie tylko ze względu na niedzielne piwne ping pongi, ale także zniżki w wysokości 25% na jedzenie i  dwa drinki w cenie jednego bez względu na porę dnia.

 

5, rue de Dunkerque, 75010 Paryż
+33 (0) 170085222
https://www.st-christophers.co.uk/paris-hostels-old/gare-du-nord
Cena za łóżko w pokoju wieloosobowym: od ok. 30€ za noc


Hôtel Saint-Louis en l’Isle

A może hotel z widokiem na Sekwanę? Obiekt znajduje się na mniej uczęszczanej z wysp w Paryżu, tj. św. Ludwika i choć blisko stąd do katedry Notre-Dame, większość świadomych turystów swoje pierwsze kroki kieruje w stronę pobliskiej uwielbianej przez paryżan lodziarni Berthillon. Pokoi hotelowych Ludwik posiada zaledwie 20, lecz wszystkie cechuje elegancki, wyszukany wystrój, którym charakteru nadają drewniane belki stropowe. Największą furorę wśród gości robi jednak sala śniadaniowa, w której można zobaczyć  zabytkowy kamienny mur i wielowiekową terakotę.

 

75, rue Saint-Louis en l´île, 75004 Paryż
+33 (0) 1 46 34 04 80
http://www.saintlouisenlisle.com
Cena za pokój 2-osobowy: 250€ za noc; cena last-minute w aplikacji HotelTonight: 468 zł


Bonus dla Was

Na koniec bonus ode mnie. Po dokonaniu rejestracji w HotelTonight, na Wasze konto może wskoczyć 75 złotych środków do wykorzystania podczas pierwszej rezerwacji. Jak to zrobić? Wystarczy w pole “Redeem Promo Code” wpisać kod DMIKOS. Jeśli dokonacie rezerwacji za pomocą tego kodu, u mnie na koncie pojawi się identyczna kwota – tym więc sposobem wspomożecie sfinansować mogą kolejną podróż! Warto pamiętać jednak, że minimalna wartość Waszej rezerwacji to 375 złotych.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masa Perłowa to blog i kanał YouTube o podróżach do miejsc mniej popularnych, ale niezwykle ciekawych

Meksyk atrakcja wakacje