Takie pytanie jest jak najbardziej zasadne – czasami rezerwacja lotu wymagana jest do złożenia dokumentów w procesie ubiegania się o wizę. Na pewno istnieje możliwość bezkosztowego zwrotu biletu – najczęściej w przypadku pierwszej- i biznes klasy (oczywiście wiąże się to z „zamrożeniem” określonej sumy na naszym koncie lub karcie kredytowej). Ponadto niektóre linie oferują specjalne taryfy, które zezwalają na zwrot biletu (np. turecka linia Pegasus oferuje taryfę „Extras”, zgodnie z którą można dokonać zmian w rezerwacji lub zrezygnować całkowicie z lotu – co ciekawe różnica cen między taryfą podstawową, a „Extras” nie jest aż tak ogromna – wynosi ok. 20% za odcinek, a dodatkowo pasażer otrzymuje ciepły posiłek i siedzenie XL), inne umożliwiają opłacenie rezerwacji w stacjonarnym punkcie przewoźnika, a więc można skorzystać z „furtki” między czasem rezerwacji, a czasem opłaty na wizytę w ambasadzie (taką możliwość daje np. Qatar –  na opłacenie lotu ma się 48 lub 72 godziny), a jeszcze inne pozwalają na „zamrożenie” ceny biletu (np. United Airlines,  American AirlinesCopa Airlines)
Oczywiście w sieci istnieje wiele serwisów pośredniczących, które za niewielką opłatą wystawią nam dokument rezerwacyjny. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku biur podróży.

PROŚBA O KOMENTARZ!

Podobał Ci się ten artykuł? Chcesz go uzupełnić o swoją wiedzę? Chcesz o coś zapytać? Pamiętaj o dodaniu komentarza poniżej! DZIĘKUJĘ!