Złoty Stok – rowerem przez Pogranicze Kłodzkie

2 Komentarze |

Złoty Stok jest jednym z ciekawszych miast Pogranicza Kłodzkiego. W miejscowości amatorzy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na przejażdżki rowerowe trasami typu „single track”, których z Złotych Stoku jest łącznie 26 km, a także do parku linowego „Skalisko”. Sporo atrakcji czeka też wszystkich, którzy w Złotym Stoku odwiedzą Kopalnię Złota i zrekonstruowaną Średniowieczną Osadę Górniczą.

Jedną z największych atrakcji Kotliny Kłodzkiej jest sieć tras rowerowych „Singletrack Glacensis”. Trasy biegną wschodnią ścianą Kotliny z samej północy, ze Srebrnej Góry i Barda, na jej samo południe, czyli do Czarnej Góry i Międzygórza, po drodze obejmując między innymi o Złoty Stok. W Złotym Stoku można wybrać się na przejażdżkę blisko 9-kilometrową „Pętlą Złotą” oraz 2-kilometrową trasą „Dwie przełęcze”, a także najbardziej wymagająca kondycyjnie 12-kilometrową „Pętla Złoty Stok”.

Amatorzy aktywności na świeżym powietrzu mogą wybrać się do Parku Linowego „Skalisko” zlokalizowanego w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, który częściowo obejmuje obszary leśne oraz teren dawnego kamieniołomu. Na śmiałków w „Skalisku” czekają przejścia akrobatyczne pomiędzy drzewami, w tym balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050 metrów oraz wiele innych atrakcji.

Jednymi z najbardziej oryginalnych atrakcji turystycznych Złotego Stoku jest podziemna trasa turystyczna powstała na terenie zamkniętej w 1961 roku kopalni złota oraz wiernie odtworzona średniowieczna osada górnicza z młyńskim kołem, ścieżką strachu i minizoo.

2 komentarze

  1. Dorota

    Jak by tu zmieścić *rower* do mojego malutkiego samochodu… 🙂 – ucięło mi słowo w poprzednim komentarzu 😉

    Odpowiedz
  2. Dorota

    Właśnie planuję wiosenny wyjazd na Ziemię Kłodzką, Złoty Stok na pewno „zaliczę”. Tylko jak by tu zmieścić do mojego malutkiego samochodu… 😀

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masa Perłowa to blog i kanał YouTube o podróżach do miejsc mniej popularnych, ale niezwykle ciekawych

Meksyk atrakcja wakacje