Česká Skalice – Zalew Rozkoš na Pograniczu Kłodzkim

0 komentarzy |

Česká Skalice to ulubione miejsce wypoczynku we wschodnich Czechach: w granicach miasta znajduje się Zalew Rozkoš, nad który w sezonie letnim ściągają miłośnicy odpoczynku nad wodą.

Česká Skalice to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych we wschodniej części kraju. Wszystko to za sprawą zalewu Rozkoš oraz autocampingu o tej samej nazwie, na którego terenie działa całoroczny ośrodek sportowo-rekreacyjny. Dzięki ścieżkom rowerowym na autocamping w łatwy sposób można dojechać rowerem.

Na terenie ośrodka można wynająć domek wczasowy lub przyjechać z własnym namiotem lub przyczepą kampingową. Na miejscu wczasowicze mogą skorzystać z szeregu atrakcji – przede wszystkim wypożyczalni sprzętu wodnego: łódek, rowerów wodnych i skuterów. W sezonie czynna jest sauna, kino letnie i punkty gastronomiczne. Położenie ośrodka sprzyja także wycieczkom do Polski dzięki pobliskiemu przejściu granicznemu Běloves w Náchodzie.

Česká Skalice – miasto w przeszłości położone na skrzyżowaniu szlaków handlowych wiodących z Kłodzka – szczyci się niezwykle ponadto bogatą historią i zabytkami. „sród nich jest neogotycki Stary Ratusz na placu Jana Husa z 1864 roku, barokowy kościół Wniebowzięcia Panny Marii, „kapłanka” (czyli dom dla emerytowanych księży z I połowy XVIII wieku), a także słup wotywny z figurą Marii Panny (około 1700 r.) i kapliczki z XVIII i XIX w. W pobliżu rynku znajduje się modernistyczny budynek, który powstał roku 1933 na potrzeby miejskiego banku. Później służył jako dom kultury, zakład finansowy, a od roku 2003 jest on siedzibą urzędu miejskiego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masa Perłowa to blog i kanał YouTube o podróżach do miejsc mniej popularnych, ale niezwykle ciekawych